Radovi sanacije na Zelingradu 2021.

Datum objave: 19.11.2021.

Radovi sanacije na Zelingradu

Proteklih mjesec dana provedeni su opsežni konzervatorski radovi sanacije ulaznih polukula na Zelingradu. Cilj je bio sanirati zidove polukula oštećene nedavnim potresima, te osigurati siguran ulaz za posjetitelje u dvorište Zelingrada. Ovu do sada najopsežniju sanaciju zidova stradalih od zuba vremena, ali i od potresa, financirali su sa 300.000 kuna Ministarstvo kulture i Grad Sveti Ivan Zelina. U konzervatorskim radovima u potpunosti je obnovljen svod iznad ulaznih vrata u grad, te dva prozora na istočnoj kuli. Dijelovi grada koji su stradali u potresu, a nisu sanirani i dalje će biti opasni, a pristup njima zabranjen.

Svi posjetitelji Adventskog viteškog turnira koji se održava 27. studenog ove godine moći će se uvjeriti u novi izgled ulaznog dijela Zelingrada.