ZELINGRAD ZATVOREN ZBOG ŠTETA OD POTRESA

Datum objave: 02.04.2020.

ZELINGRAD ZATVOREN ZBOG ŠTETA OD POTRESA

Srednjovjekovni Zelingrad je doživio teška oštećenja prilikom potresa 22. ožujka. Pojavile su se pukotine na zidovima, a dijelovi ziđa koji nisu konzervirani su rastrešeni i sa njih pada kamenje. Mnogo je urušenog kamenja i svaki ulazak u grad ili približavanje zidovima je opasno po život. Stoga je Muzej Sv. Ivan Zelina donio odluku o zatvaranju Zelingrada i zabrani prilaska k njemu. Ova zabrana će trajati sve dok se ne otkloni opasnost od urušavanja. Slijedi stručni pregled Zelingrada te izrada stručnog nalaza o štetama i ugroženosti ovog spomenika kulture.