Najava izložbe

Coprnice u Svetom Ivanu Zelini

Datum objave: 16.06.2017.

Povodom 265. obljetnice posljednjeg suđenja vješticama to jest coprnicama, Muzej Sveti Ivan Zelina Vas ima čast i zadovoljstvo pozvati na otvaranje izložbe i predstavljanje "Coprnički ceh" u srijedu 21. lipnja 2017. godine, sa početkom u 19:00h. Izložba se odžava na adresi Muzeja Sveti Ivan Zelina - Trg Anter Starčevića 13.

Dođite i saznajte povijest suđenja i proganjanja vještica u kontekstu europske civilizacije, te posljednjeg suđenja vješticama u Hrvatskim zemljama prilikom kojeg su na smrt osuđene tri "zelinske kmetice".

Kontakt obrazac

Molimo unesite potrebne informacije. Naši djelatnici će vam se javiti u najkraćem mogućem roku.