Zakoni i pravilnici

Zakon o muzejima i pravilnici

Datum objave: 05.06.2017.

Zakon o muzejima (NN 110/2015)

• Pravilnik o očevidniku muzeja, te muzeja, galerija i zbirki unutar ustanova i drugih pravnih osoba (NN 96/99)
  • Pravilnik o uvjetima i načinu ostvarivanja uvida u muzejsku građu i muzejsku dokumentaciju (NN 115/01)
  • Pravilnik o sadržaju i načinu vođenja muzejske dokumentacije o muzejskoj građi (NN 108/02)
  • Pravilnik o načinu i mjerilima za povezivanje u sustav muzeja Republike Hrvatske (NN 120/02NN 82/06)
  • Pravilnik o stručnim i tehničkim standardima za određivanje vrste muzeja, za njihov rad, te za smještaj muzejske građe i muzejske dokumentacije (NN 30/06)
  • Pravilnik o uvjetima i načinu stjecanja stručnih zvanja u muzejskoj struci (NN 97/10NN 112/11)

Zaštita i očuvanje kulturnih dobara (Ministarstvo kulture - zaštita i očuvanje kulturnih dobara)

Međunarodni pravni propisi

Ostali propisi relevantni za kulturu

Opći propisi