Najava izložbe

Sto godina od rođenja Vjenceslava Richtera

Datum objave: 01.09.2017.

Imamo Vas čast pozvati na izložbu kojom ćemo obilježiti neumoran duh cjeloživotnog stvaranja i istraživanja Vjenceslava Richtera. Posjetite Muzej Sveti Ivan Zelina i saznajte nešto novo o intrigantnom svijetu djelovanja i stvaranja jednog od naših najvećih arhitekata i umjetnika.

Tko je bio Vjenceslav Richter, gdje je rođen, zašto mu je nadimak bio Riža, što je radio 1936. godine u Berlinu, zašto je nekoliko puta bio u zatvoru, koja su njegova najznačajnija ostvarenja iz područja arhitekture...?

Ove i još mnoge druge zanimljivosti možete pronaći u Muzeju Sveti Ivan Zelina.

Dokumentarističku izložbu Vjenceslav Richter (1917. - 2017.) možete posjetiti svaki radni dan od 8h do 14h. Izložba će biti otvorena do prosinca 2017. godine.