Posjet Regularnog Viteškog Reda Templara kapeli Sv. Petra i Muzeju Sv. Ivan Zelina

Datum objave: 17.06.2019.

U organizaciji Regularnog Viteškog Reda Templara – O.S.M.T.J. Velikog Priorata Hrvatske, 14. i 15. lipnja 2019. godine održava se Međunarodni templarski Konvent u Zagrebu i Sv. Ivanu Zelini. Tim povodom su nas u muzeju posjetili predstavnici O.S.M.T.J. (Ordre Souverain et Militaire du Temple de Jérusalem) Velikih Priorata iz cijelog svijeta, predvođeni Regentom i čuvarom templarske vjere O.S.M.T.J., Prof. Dr. Nicolasom Haimovici Hastierom. Za njih smo priredili malu izložbu o Templarima u Hrvatskoj s posebnim osvrtom na Zemlju Sv. Martina i zelinski kraj.