Najava izložbe

O životinjama i ljudima

Datum objave: 06.12.2017.

Muzej Sveti Ivan Zelina i Etnografski muzej / Zagreb

Izložba O životinjama i ljudima (12. prosinca 2017.– 19. siječnja 2018.)

Narod kaže da je Božić dan komu se veseli i ptica u gori, i riba u vodi; ukratko, svaki živući stvor. Taj dan prestaju sve mržnje: protivnik grli protivnika. (ZbNŽO I/1, 1896.)

Pridružite nam se, ovih blagdana, na izložbi “O životinjama i ljudima”. Nakon postava u Etnografskom muzeju, u utorak, 12. prosinca u 19 sati, izložbu otvaramo u Muzeju Sveti Ivan Zelina.

Zašto se s nekim životinjama družimo, a drugih se bojimo ili ih preziremo? Kakvu simboliku i važnost imaju životinje u našim životima? Zašto neke smatramo članovima svojih obitelji s kojima dijelimo svakodnevicu, a druge jedemo ili mučimo? Propitujući svoj odnos sa životinjama dolazimo i do pitanja što to danas znači biti čovjekom. Kako društvo definira što je humano i koje to izazove u budućnosti nosi?

Odgovore saznajte do 19. siječnja 2018. godine. Radujemo se vašem dolasku!

Autorice izložbe: Željka Petrović Osmak, Tea Rittig Šiško i Gordana Viljetić

Autor likovnog postava: Luka Maji Predragović