Noć muzeja 2020.

Datum objave: 30.12.2019.

Ove godine tema Noći muzeja je: Velike obljetnice hrvatskih muzeja

U 2020. godini održat će se petnaesta po redu NOĆ MUZEJA, manifestacija koja je započela 2005. godine s nekolicinom zagrebačkih muzeja, da bi tijekom proteklih godina prerasla u najznačajniju manifestaciju hrvatskih muzeja.

Manifestaciju Noć muzeja u proteklim godinama gradili su muzealci svojim programima, publika koja je iz godine u godinu podržavala manifestaciju, ukupna javnost, mediji i partneri. Na temelju brojnih anketa, istraživanja stavova posjetitelja hrvatskih muzeja te kvalitetne evidencije posjeta muzejima i drugim baštinskim ustanovama, može se reći da je više od 5.000,000 posjetitelja pohodilo hrvatske muzeje proteklih 15 godina tijekom održavanja manifestacije. Jedan od najznačajnijih dosega manifestacije je promocija muzeja i muzejske struke i stvaranje nove publike, jer su brojni posjetitelji u Noći muzeja „otkrili„ muzeje, da bi kasnije postali stalna publika.

Razgledavanje izložbe ''Graci – od prapovijesti do antike''

PRIČA O TAMBURI

Otvaranje i prezentacija gostujuće izložbe POU Vrbovec "Priča o tamburi".

Nastup malog orkestra Hrvatskog pjevačkog društva Zelina.

PREDSTAVLJANJE FOTOMONOGRAFIJE ''SVETI IVAN ZELINA – SJEĆANJE U RAZGLEDNICAMA''

Razglednice iz zbirke Zdravka Valentakovića